16 May 2012

Mikrofiber Bez İle Toz Almak Çok Kolaymış

En sevmediğim temizlik türü toz almak benim. Bunda en son yapılmasının da etkisi var. Ev süpürülüp yerler silindikten, ortalık toplandıktan sonra toz alınır ama bu aşamaya gelene kadar benim pilim de motivasyonum da biter. Toz almak, hele ufak tefek objeler varsa tek tek kaldırıp silmek çok uğraştrıcı.
Mikrofiber bezleri mutfakta kullanıyordum. Ankastre yüzeylerde hiç toz bırakmadan temizliyor. Ancak çoğunlukla ıslak kullandığımdan kuru haldeki performansını bilmiyormuşum. Özellikle mobilyalarda kuru halde bile (ıslak da kullanılabilir) çok güzel tozları topluyor ve bezden kolayca çıkıyor. 
Resim ararken rasladığım bu sitede de kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi mevcut. Ben geç keşfettim ama tavsiye ederim.

7 comments:

 1. uzun zamandır kullanıyorum gerçekten güzel bir bez camları da parlatıyor.

  ReplyDelete
 2. Değerli blog kullanıcısı sitenizdeki paylaşımlarınızı ve makalelerinizi ekibimiz olarak çok beğenildi Halı yıkama firması olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Size tüm blog hayatınızda başarılar diler teşekkür ederiz...

  ReplyDelete
 3. Enerjimizin son damlalarında incik cincik eşyaların yavaş yavaş tozunu almaya çalışmak, gerçekten dayanılmaz dakikalar oluyor:)

  ReplyDelete
 4. çok yararlı bilgiler hemen hemen hepsini okudum paylaşımlarınız için teşekkürler

  ReplyDelete
 5. Bizim evde bu bezlerin adı HİPERAKTİF BEZ :)))))))
  Annem bir anda ' mikrofiber bez' diyemeyip 'hiperaktif bez' deyince adı öyle kaldı :)

  ReplyDelete
 6. Offf KAtar'da nasil toz oluyor sana anlatamam.. Hergun 1 karis toz ve mo0bilyalar koyu renk, nasil belli oluyor :((

  ReplyDelete